Историјат школе

Кратка лична карта школе

Основна школа „Милоје Симовић“ у Драгобраћи основана 1919. године у просторијама зграде тадашње општине које су биле намењене у школске сврхе. Први учитељ био је Антоније Мусић.

1932. г. учитељица Милица Радосављевић води акцију за подизање нове зграде.

1955. г. основна школа прераста у осмогодишњу школу а пет година касније у матичну школу са издвојеним одељењима у Дреновцу и Голочелу.

Школа се налази на 8 км од центра Крагујевца. Школски објекат матичне школе за 89. година свог постојања претрпео је бројне промене, и коначан данашњи изглед добио је школске 1997 / 98. године. Данас школу похађа близу 400 ученика и то 8 одељења млађих разреда, 8 одељења старијих разреда, одељење ученика предшколског узраста, 1 одељење  у Дреновцу и 2 одељења у Голочелу.

Школа има 10 учионица, 1 кабинет ( физика ),  мултимедијалну учионицу, библиотеку, канцеларију за директора, наставнике, секретара, рачуноводство и стручног сарадника.

Школа поседује велико школско двориште са изграђеним теренима за мали фудбал, кошарку и одбојку.

У школи постоји кухиња са трпезаријом.

Школски часопис

Кутак за родитеље

еВежбаоница

Распоред звоњења