Osnovna škola "Miloje Simović"

АКТУЕЛНО

Дана 22.10.2016.године, у суботу, ученици II/2 одељења ОШ „Милоје Симовић“ су учествовали у радионицама удружења Интерактив које у партнерству са градом Крагујевцом спороводи пројекат „Безбедност у саобраћају“ подржан од Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре.

Ученици су кроз симулације саобраћајних ситуација на полигону учили како да правилно учествују у саобраћају као пешаци и као бициклисти. Циљ пројекта је да допринесе безбедности деце у саобраћају, тј. како превентивно деловати на смањење саобраћајних незгода у којима учествују деца и млади, кроз практичну едукацију. Радионицу је одржао професор Политехничке школе Филип Милошевић са смера за друмски саобраћај и члан Секције за безбедност саобраћаја из Политехничке школе. Радионица је била јако успешна.

Одељенски старешина II2

Јелена Живковић